Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Medycyna sportowa

Centrum Medyczne Gamma oferuje usługi z zakresu orzecznictwa sportowego polegające na przeprowadzaniu badań i wydawaniu orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu dla zawodników z klubów sportowych, indywidualnym sportowcom zawodowym i sportowcom amatorom oraz dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia.

Badania przeprowadza lekarz medycyny sportowej oraz specjaliści z aktualnym certyfikatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem Ministra Zdrowia).

W poradni medycyny sportowej CM Gamma dostępna jest również rehabilitacja sportowa, dedykowana osobom aktywnym fizycznie na poziomie zarówno amatorskim, jak i wyczynowym. Do głównych celów naszych działań należą:

  • diagnostyka kontuzji i urazów,
  • zapobieganie kontuzjom,
  • rehabilitacja,
  • umożliwienie jak najszybszego powrotu do pełnej aktywności po urazie,
  • podnoszenie wyników sportowych poprzez zoptymalizowany trening i wzmacnianie określonych grup mięśniowych.

W procesie rehabilitacji sportowej ważne jest nie tylko zniesienie bólu, ale przywrócenie pełnej sprawności w obszarze dotkniętym urazem. Fizjoterapeuci pracują ze sportowcami nad doskonaleniem zdolności motorycznych charakterystycznych dla danej dyscypliny w taki sposób, aby w przyszłości udało się zapobiegać nawrotom kontuzji.

Wizyta u specjalisty CM Gamma składa się z części tzw. ogólnolekarskiej poprzedzonej pomiarami antropometrycznymi (waga, wzrost, etc.) i badania ortopedycznego. Oferujemy również możliwość wykonania u nas niezbędnych badań laboratoryjnych i niezbędnych w niektórych dyscyplinach sportu (np. zapasy) zdjęć rentgenowskich.

W razie potrzeby dysponujemy możliwością pogłębienia diagnostyki o badanie USG, RTG, MRI czy CT oraz, kiedy to niezbędne, dalsze leczenie w dziedzinach takich jak ortopedia, chirurgia kręgosłupa, neurochirurgia, chirurgia ogólna.

Poniższa tabela obrazuje schemat i kolejność wykonywania badań i konsultacji. Jeżeli w danym momencie niezbędne jest zaświadczenie lekarza innej specjalizacji lub wynik badania (np. EEG), które nie jest wykonywane w CM Gamma, to należy na wizytę w celu orzeczenia o dopuszczenia do uprawiania sportu dostarczyć odpowiedni dokument.

Na wizytę lekarską prosimy przyjść 20 min. wcześniej, ponieważ w tym czasie lekarz medycyny sportowej wykona pomiary masy ciała, wzrostu etc. (tzw. pomiary antropometryczne).

Rozporządzenie MZ z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne w zakresie niezbędnym do wydania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającego bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne niezbędne do wydania orzeczenia Dyscyplina sportowa Badanie wstępne dla osób ubiegających się po raz pierwszy o wydanie orzeczenia Badania okresowe (co 6 miesięcy)* Badania roczne Badania co 2 lata
Pomiary antropometryczne correct8 correct8 correct8
Badanie elektrokardiograficzne 12-odprowadzeniowe z opisem correct8 correct8
Badanie ogólne moczu z oceną mikroskopową osadu correct8 correct8
Badanie morfologii krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym correct8 correct8
Oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi correct8 correct8
Ogólne badanie lekarskie wraz z oceną stanu uzębienia i oceną wzroku przy pomocy tablic Snellena correct8 correct8 correct8
Badanie ortopedyczne correct8 correct8 correct8
Konsultacja neurologiczna sporty walki correct8 correct8
Badanie spirometryczne płetwonurkowanie correct8 correct8

*u zawodników do ukończenia 16. roku życia, jeśli wymaga tego ich stan zdrowia lub specyfika współzawodnictwa sportowego

Umów się na wizytę


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
DYŻUR URAZOWO-ORTOPEDYCZNY
sobota - niedziela od 8:00 do 20.00

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2021 CM gamma
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...